Zdenek Kintr - fotograf, grafik

Info blog

Info o focení

Co s sebou na focení?

Obecně lze říci, že co si na focení nedonesete, v tom vás nevyfotím. I protože v době sociálních sítí a sdílení nemá smysl, abych fotil každou zákaznici ve stejném topu, ve stejných šatech, ve stejném klobouku. Navíc každá může mít jinou velikost i jí může slušet něco jiného. Mám k dispozici jen několik lodiček velikosti 39, pár slunečních brýlí, dvě bílá tílka, když je chuť na “miss mokré tričko” a něco málo doplňků na fetish styl.
Při focení v zimních měsících je dobré nedorazit jen ve sněhulách či vysokých kozačkách, ale vzít si jinou obuv.
Pro děti nemám vůbec nic, ze stejného důvodu, jako jsem uvedl v úvodu, ale hlavně proto, že rád fotím děti tak, aby to nebyla reklama na lego či vánoční stromek. Ale aby fotografie byly hlavně o dětech samotných.

Proč chci zaslat tzv. inspirační fotky?

Abych se mohl na focení připravit nejen já, ale také vy. Když totiž pošlete jako ukázku budoucího fotovýsledku, fotku v bílé košili, je jasné, že si ji musíte přinést s sebou. Z dodaných fotografií poznám, jakou mají mít fotografie, které budeme spolu tvořit, náladu, světlo, zda bude provedení černobílé či barevné. Zda máte rozmyšleno i vyjasněno, zda budeme pro manžele či přítele tvořit akty či něco cudně oblečeného, nebo zda půjde o korporátní portréty třeba pro linkedIN. Dodání inspiračních fotek ještě před focením pomůže k budoucímu co nejlepšímu výsledku.

Zveřejňuji vzniklé fotografie?

Pouze když k tomu mám souhlas. A to jak u dospělých, tak i u dětí. Takže když ke mě jdete fotit třeba těhotenské fotografie nebo poněkud dráždivější vánoční či narozeninové dárky, můžete být v klidu. Pokud si nepřejete, nikdo mimo mne, je neuvidí.

Zpět
27. června 2019