Zdenek Kintr - fotograf, grafik

Info blog

Informace z mého foto ateliéru a grafické dílny aneb blog Zdenka Kintra

Příprava na glamour a boudoir focení

Příprava na focení
Požádal jsem velmi zkušenou modelku Petru Teplou, aby sepsala pár bodů a doporučení, jak se také připravit na focení, na co si dát pozor atp. aneb jak to vidí focená žena, která si ke mně přijela pro glamour nebo chcete-li boudoir fotografie.


Zde je pár slov, jak to má s přípravou na sexy focení profesionálka:
Rozhodla ses, že bys chtěla hezké fotky pro sebe, nebo se chceš focení věnovat více? Ať je to tak, nebo tak. Vždycky je to stejné a příprava na focení by se neměla zanedbávat. O to, aby byl výsledek k užitku, stojí přeci jak modelka, tak fotograf. Nikdo nechce dělat zbytečnou práci. Proč taky?
Základem před focením je dodržování pitného režimu. Myslím tím vodu. Pleť po celém těle vypadá rozhodně lépe, když vypijete tři litry denně, než když vypijete litr. Často se na to zapomíná a věřte mi, je to vidět. Hodně vidět. Make-up nezakryje všechno. Naopak, některé nedostatky ještě zvýrazní. A když jsme u make-upu. Vážně přijedete na focení bez něj, pokud není součástí balíčku vizážistka? Jdete na rande a máte nehty nalakované na jedné ruce? Nemáte, že jo. Takže jednoduše k make-upu – jako na rande. Připraveno s péčí, dokonale.
Kufr by měl obsahovat to, na čem jste se předem s fotografem domluvili.
Na focení se zásadně jezdí včas a termíny se zásadně neruší ani den dopředu, ani hodinu dopředu. Pokud si vážíme vlastního času, vážíme si času člověka na druhé straně objektivu. Je to zásada, která “růže přináší” a je dobré jí dodržovat.
Na focení se dost zásadně nejezdí v upnutém spodní prádle, v upnutých džínách, v podprsence. Není nic horšího, než otlaky na jiném místě, než je spodní prádlo, ve kterém se jdete fotit. Ach. V zimě je fajn mít kalhotky bezešvé, volné kalhoty, bezešvé ponožky. V létě dlouhé šaty a pod nimi prostě nic. Zjednodušuje to práci fotografa. Zkracuje to dobu čekání. Šetří to čas oběma a zaručuje lepší výsledek. O který prostě jde. Vždycky. Protože se asi nefotíme kvůli špatným fotkám, ale chceme jen ty dobré. A to něco stojí jak člověka před objektivem, tak toho za ním. Je to o čase, energii, spolupráci.

Hodně štěstí, Petra Teplá
IG: petra.tepla
 

Zpět
18. ledna 2022